Textové orientační systémy

Orientační systémy, které se využívají venku i uvnitř budov, mohou mít nejen grafickou, ale také textovou podobu. Jistě si vzpomenete na různé cedule a značky s nápisy, které vídáte venku na ulicích nebo které vidíte při vstupu do nějaké administrativní budovy. V dnešním příspěvku se zaměříme na podobu a formu textu, který tyto systémy využívají. Jeho provedení určitě stojí zato dobře promyslet. Změna vás totiž bude zbytečně stát další peníze.

Na orientační systém můžete zvolit patkové i bezpatkové písmo podle toho, co se hodí ke stylu vašeho podnikání. Velikost písma byste měli uzpůsobit tomu, z jaké vzdálenosti se na ceduli budou lidé dívat. Například větší písmo se používá na veřejných místech, kde se nacházejí cedule pro chodce a cyklisty. Největší by měly být značky, které jsou určené pro řidiče motorových vozidel, jelikož kolem nich často rychle projedou, tak aby si je stihli pohodlně prohlédnout.

Textové orientační systémy dovnitř budov

O něco menší písmo se volí do velkých orientačních systémů, které se nacházejí například ve vstupních halách veřejných budov. Můžete zvolit i několik velikostí a jednotlivé úrovně barevně odlišit. Na tyto cedule se často dává i větší množství informací, tak aby se vám nespojily dohromady a systém zůstal i dále přehledný. Nejmenší písmena můžete použít u cedulek umístěných přímo u dveří nebo na nich. Zde lidé již přistupují z větší blízkosti a snadno tak nápis přečtou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>