Kam umístit orientační systém

Orientační systémy nacházejí své uplatnění v interiérech i exteriérech. Často se zamýšlíme nad jejich vhodným provedením, stejně důležité je ale i jejich umístění. Pro orientační systém vždy vyberte přehledné místo, které kolemjdoucí jen tak nemine. Pokud je umístíte špatně, nebudou plnit svou funkci a mohou spíše přispívat k většímu chaosu. S vhodným umístěním souvisí i výrazné provedení, které bude dobře viditelné ve dne i v noci.

Jak umístit orientační systém do budovy

Orientační systémy využívají státní i soukromé budovy. Setkáme se s nimi ryze v administrativních budovách, v hotelích nebo třeba ve zdravotnických zařízeních. U vstupu bude systém, na kterém bude zaneseno přehledné rozdělení pater. Takový systém může mít i metr či více na výšku a šířku. Umístěte ho do výšky oči nebo ještě výš. Zvolte písmena, která budou dobře čitelná i na větší vzdálenost. U jednotlivých kanceláří se pak umísťují menší cedulky, a to buď přímo na dveře nebo na zeď. Opět je ideální jejich umístění do výšky očí.

Jak umístit venkovní orientační systém

U orientačních systémů, které se využívají venku, je nejprve potřeba rozlišit, komu jsou určeny. Zda se jedná o systémy pro pěší, cyklisty nebo řidiče motorových prostředků. Orientační systém by měl být vidět z dostatečné vzdálenosti. Pokud si jej řidič všimne na poslední chvíli nebo vůbec, ztrácí svůj význam. Tyto orientační systémy můžete doplnit příhodnými piktogramy, které všechny cedulky výrazně oživí a zpřehlední.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>