Světelná reklama

Mnoho firem, které se zaměřují na výrobu, prodej nebo montáž orientačních systémů se zabývají také světelnou reklamou. Jedná se totiž o oblast, která s naší hlavní tematikou úzce souvisí. Světelná reklama rovněž informuje všechny kolemjdoucí. Na rozdíl ale od orientačních systémů má více propagační a tedy i komerční funkci. Z pohledu výroby se však vyrábí ze shodných materiálů. Bylo by ji teda škoda na našich stránkách nepředstavit.

světelná reklamaVyužití světelné reklamy

Světelnou reklamu vesměs využívají podnikatelé, kteří chtějí propagovat své obchody, administrativní budovy, nákupní galerie či markety. Dále nachází uplatnění v oblasti veřejné správy, kde se rovněž využívá k propagaci. Zatímco v prvním případě má přilákat nové zákazníky či klienty a zvýšit tak zisky podnikatele, v tom druhé plní zejména informativní funkci ve vztahu k široké veřejnosti.

Rozdělení světelné reklamy

Světelnou reklamu můžeme dělit dle celé řady aspektů. Nejčastěji se dělí dle využití a funkce, kterou disponuje. Rozděluje se tedy na venkovní a vnitřní (dle jejího umístění). Toto rozdělení je důležité pro její celkové provedení (rozměry i materiály). Dále může být jednostranná nebo otočná. Ta druhá má o něco širší dopad. Známé jsou také tak zvané diapanely, které se vyrábějí výhradně z plexiskla nebo z gravírované reklamní plochy s plovoucím písmem.

K nasvícení reklamy se nejčastěji využívají LED diody nebo trubice, které zvládnou spolehlivě fungovat i desítky let. O něco finančně náročnější jsou pak LCD panely a obrazovky, které mohou fungovat i bez obsluhy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>