Orientační systémy ve městech a jejich specifika

Vždy je potřeba rozdělovat orientační systémy v budovách a ve městech. Ačkoliv se na obou místech můžete snadno ztratit a bez orientačních systémů se ani na jednom místě nevyznáte. Typy orientačních systémů se obvykle liší použitým značením. Zatímco v budovách se hojně využívají piktogramy a tabulky s čísly či písmeny, ve městech se přistupuje k různým značkám a směrovkám. Ty mají pomoci stálým obyvatelům i turistům. Mají podobu různých značek a směrovek.

orientační systémy ve městechCíle orientačních systémů

Orientační systémy ve městech mají obvykle dva cíle. První cíl je komunální a druhý komerční. V prvním případě se jedná o značení ulic, domů, státních institucí, úřadů, škol, zdravotnických zařízení a také budov, které mají významnou funkci pro obyvatele obce (značení nádraží a zastávek). Druhý komerční cíl představuje značení podnikatelských subjektů.

Kde ve městech se orientační systémy nacházejí?

Na orientační systémy můžete narazit na dopravních komunikacích, na veřejných prostranstvích a na pěších zónách nebo na cyklostezkách. Orientační systémy by měly být jednoduché a přehledné, dobře čitelné, snadno udržovatelné a flexibilní. Tyto vlastnosti jsou zaručeny použitím kvalitních materiálů při konstrukci. Jestliže jsou orientační systémy zrealizovány správně, dokáží výrazně přispět k rozvoji města a ke spokojenosti jeho obyvatel.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>