Co to jsou orientační systémy budov

Orientační systémy je souhrnný název pro různé orientační cedule a navigace, se kterými se můžete setkat uvnitř budov i zvenčí. Běžně se nachází vždy při vstupu do areálu a návštěvníkům pomohou snadno se zorientovat. Kromě plánků, mapek a popisků se na nich mnohdy znázorňují i různé piktogramy (například toalety) nebo jmenovky. Kromě soukromých firem je využívá i veřejná správa, a to například k označování prostranství a ulic.

orientační systémy budovZákladní rozdělení orientačních systémů

Na orientační systémy můžeme nahlížet z mnoha pohledů. Asi nejběžnější je jejich dělení na základě využití. Přední využití orientační systémy nacházejí v hotelích, penzionech a v dalších ubytovacích zařízeních. Přispívají ke komfortu ubytovaných a zvyšují jejich jistotu při pohybu v objektu. Orientační systémy jsou dále nedílnou součástí kanceláří a administrativních budov. Jedná se o budovy vlastněné soukromými osobami i o budovy státu, měst a obcí. Zde orientační systémy opět výrazně usnadňují orientaci, zejména v patrových budovách. Nacházejí se také ve zdravotnických zařízeních, kde označují, koho a kde najdete. V neposlední řadě je využívají divadla, muzea, různé sklady, ale i bytové domy a domky ve vlastnictví soukromých osob.

Materiály pro výrobu orientačních systémů

Tomuto tématu jistě věnujeme samostatný článek. Na úvod je ale třeba říci, že orientační systémy se vyrábějí z celé řady materiálů. Výběr by měl vždy padnout na odolné a kvalitní materiály s dlouhou životností, mezi které patří například PVC, plexisklo, sklo nebo dřevo. Použití daného materiálu závisí samozřejmě i na podmínkách, kterým pak systém bude vystavován.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>